Krzysztof Szyszko

„Zawód pedagoga jest jednym z najbardziej niewdzięcznych zawodów na świecie. Uczysz wbrew temu, którego uczysz. (…) I jeśli w tym zawodzie jest coś
z powołania, to to, że uczysz pomimo wszystko wytrwale, wiedząc, że zostaniesz doceniona przez ucznia dopiero w przyszłości.”
Z. Kucówna

Krzysztof Szyszko założyciel ZPiT „Małe Podlasie”,
instruktor, choreograf, nauczyciel, wychowawca, przyjaciel, szef, Druh …

Choreograf , który przygotowywał z zespołowymi parami prekursorskie lekcje pokazowe i koncerty w oparciu o prezentacje tańców polskich tańczonych jako tańce towarzyskie oraz choreografie czerpiące z techniki tańców polskich. Opracował  własną metodykę pracy z dziećmi w nauce tańca przedstawianą podczas warsztatów dla nauczycieli przedszkoli powiatu siemiatyckiego, a w 2016 roku na Kursie Instruktorskim organizowanym przez WOAK Białystok.

W 2002 roku otrzymał nominację na Sędziego Tańców Polskich, a w 2009 roku został awansowany do grona Sędziów Konsultantów. 

Instruktor Zespołu Pieśni i Tańca „MAŁE PODLASIE ” pracuje od 2005 roku jako Członek siedmioosobowego Prezydium Komisji ds. Tańców Polskich Polskiej Sekcji CIOFF oraz Rady Konsultacyjnej Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF. Od listopada 2011 pełni obowiązki Vice Przewodniczącego Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF.

Nauczyciel i wychowawca rzeszy tancerzy i instruktorów, którzy kontynuują swoją karierę w innych zespołach z całej Polski, m.in..: ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”,  ZPiT Politechniki Warszawskiej, ZPiT „Promni” SGGW  w Warszawie,  ZPiT Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar” w Gdańsku,  ZPiT „Podlasie” przy AWF Biała Podlaska, ZPiT  „Wielkopolanie” Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu,           DZF „Cepelia” Poznań, ZPiT UP Jawor w Lublinie oraz ZPiT „Kurpie Zielone” w  Białymstoku.